Rozdroże (435 m n.p.m.)

Wzniesienie w środkowej części Wzgórz Ścinawskich w formie spłaszczonego płaskowyżu, zajętego przez pola. Na niewyraźnym wierzchołku, znaczonym przez rozstaje dróg ze Ścinawki do Wambierzyc i z Ratna do Chocieszowa, stoi kamienna figura Maryi z Dzieciątkiem. Z uwagi na brak zalesienia wzgórze posiada walory widokowe. Widać stąd fragment Gór Bardzkich, zachodnią część Masywu Śnieżnika oraz środkową część Gór Bystrzyckich.

Na Rozdrożu, w tle Góry Bardzkie (Masyw Kłodzkiej Góry)

Najbardziej rozległa panorama rozciąga się w stronę zachodnią, obejmując Wambierzyce i wyrównany wał Gór Stołowych z wyróżniającym się Szczelińcem Wielkim. Na północy horyzont zamyka lesista kopa Ścinawki (534). Przez Rozdroże przebiega turystyczny szlak czerwony (Główny Szlak Sudecki) z Wambierzyc na Przeł. Srebrną.

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na tle Gór Stołowych

PROPOZYCJE WYCIECZEK

z RADKOWA LUB WAMBIERZYC

GALERIA DODATKOWA – PANORAMA Z ROZDROŻA