Miszkowice

Wieś w dolinie Złotnej, na pograniczu Wzgórz Bramy Lubawskiej i Grzbietu Lasockiego, w pobliżu zalewu Bukówka. Już w XI wieku istniał tu dwór myśliwski lokalnego władyki z Żaclerza. We wsi znajdziemy szachulcowy budynek dawnej karczmy z 2 połowy XVIII wieku (przy granicy z położonymi nieco wyżej Jarkowicami)  oraz dwa murowane zabytki sakralne – kościół Wszystkich Świętych, pierwotnie gotycki z XV wieku, zbarokizowany w 1 połowie XVIII wieku oraz zniszczony ewangelicki pochodzący z 2 połowy XVIII wieku, a także dawny zespół dworski z 2 połowy XVIII wieku. Z rejonu wsi roztaczają się ładne widoki na otoczenie jeziora Bukówka z Zadzierną i Szczepanowskim Grzbietem oraz Grzbiet Lasocki.

Droga do Miszkowic
Miszkowice od południa, w tle Łysa Góra (Chełmczyk) i Zadzierna