Narożnik (851 m n.p.m.)

Kulminacja na krawędzi  płaskowyżu środkowego stopnia Gór Stołowych położona tuż ponad Przełęczą Lisią, przez którą przebiega Droga Stu Zakrętów (parkingi). Południowe zbocza tworzą tu piaskowcowe urwiska kilkudziesięciu-metrowej wysokości, z których krawędzi stanowiących naturalne platformy widokowe otwiera się rozległa panorama Gór Bystrzyckich i Orlickich. Poniżej, za szosą Łężyce-Karłów rozciąga się trawiasta wierzchowina Łężyckich Skałek, dalej zaś Wzgórza Lewińskie. Z platformy skalnej nad zejściem na przełęcz widać masyw Szczelińca Wielkiego i Małego oraz Skalniaka.

Naroznik (851 m)

Na Narożniku

Urokliwe skały Narożnika były świadkiem tragedii jaka rozegrała się  tu  w sierpniu 1997  roku.  Wtedy to, w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach, została na szczycie zastrzelona para studentów wrocławskiej Akademii Rolniczej, którzy udawali się z Dusznik-Zdroju na organizowany przez uczelnię obóz w Karłowie. Ich ciała znaleziono ok. 150 metrów na północ od szlaku niebieskiego, gdzie znajdują się symboliczne groby ofiar. Na szczytowych skałach umieszczono tablicę upamiętniającą powyższą tragedię. Przez Narożnik przechodzi szlak niebieski z Dusznik-Zdroju do Karłowa.

Narożnik (po lewej) z płaskowyżu Rogowej Kopy

PROPOZYCJE WYCIECZEK

Z PRZEŁ. LISIEJ NA BIAŁE SKAŁY I BATOROWSKIE URWISKA.

GALERIA DODATKOWA

Gory Orlickie from Naroznik Narożnik
Widok z Narożnika na Kopę Śmierci

Na tarasach Narożnika – widok na Szczeliniec Wlk.
Szczytowe skałki Narożnika