Obwodnica Kaczorowa

Taki apel otrzymałem w komentarzu z prośbą o rozpowszechnienie. Dotyczy malowniczej okolicy opisanej m.in. w tych wpisach:
——
“Przyjaciele! Ta okolica niebawem może zostać zniszczona. Ruszyły prace związane z planowaną obwodnicą Kaczorowa i 2 preferowane warianty przebiegają wprost przez tereny ukazane w powyższym wpisie lub w ich najbliższym sąsiedztwie.
Co gorsza, większość tej okolicy już została usunięta z mapy projektu, jakby nikt tam nie mieszkał, jakby nie było tam rezerwatów przyrody, jakby to nie był jeden z najcenniejszych i najlepiej zachowanych obszarów Sudetów Zachodnich.
Prosimy o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy. Ochrońmy wspólnie to miejsce bliskie naszym sercom. Dziękujemy.
—-

Inwestycja dotyczy w zasadzie jak widać po mapkach obwodnicy… istniejącej już obwodnicy Mysłowa oraz krótkiego odcinka drogi krajowej w Kaczorowie, miejscowości znanej dziś postronnym głównie z tego że na dwóch pasach w kierunku Jeleniej Góry (po kilkunastu kilometrach praktycznie ciągłej linii ciągłej od Bolkowa) odbywa się tam regularne polowanie na kierowców, na ograniczeniu do 50 km/h  przez organizację zwaną urzędowo “Policją”.

Mapki, jak widać nie uwzględniają aktualnego stanu terenu, w tym m.in. aktualnych wylesień w Górach Ołowianych.

 

Radzimowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *