Spękane Skały

Są takie miejsca w Sudetach, które warto odwiedzać o określonej porze roku. Miejsca, które wraz z postępami okresu wegetacji ulegają niemal całkowitemu zasłonięciu, bądź nawet stają się siedliskiem znanych niebezpiecznych owadów. Do takich miejsc należą zajmujące spiętrzenie w południowym ramieniu Stróży (710), na wysokości nieco ponad 600 m n.p.m. Spękane Skały. Znajdują one tuż między Jarkowicami a Miszkowcami – tuż nad ich opłotkami w postaci długiej na około ćwierć kilometra, zbudowanej ze zlepieńców grzędy o wysokości od kilku do ok. 30 metrów. Przed II wojną światową Spękane Skały stanowiły pomnik przyrody i punkt widokowy (resztki barierek do dziś na szczycie skał pozostały). Dziś są odwiedzane głównie przez wspinaczy. Najkrótsze dojście – od kościoła w Miszkowcach ulicą wzdłuż Złotnej na jej zakręcie w prawo, pod górę szlakiem rowerowym, na skraju lasku w lewo wzdłuż ogrodzenia (znaki ścieżki wspinaczkowej).

Spękane Skały z drogi między Opawą a Miszkowicami

PROPOZYCJE WYCIECZKI

Z MISZKOWIC NA GRZBIET KARKONOSZY

GALERIA DODATKOWA